On Cloudflow - pohoda v obláčcích

IMG 1sDo ruky a hlavně na nohy se mi dostala bota firmy On Running s názvem Cloudflow.

Značka On nepatří v Česku mezi ty nejznámější a není běžně k vidění, což je docela škoda. Švýcarská značka je na trhu oproti těm tradičním poměrně krátkou dobu, ale dokázala si svoje místo na trhu nejen získat, ale i udržet.

Hlavní technickou vymožeností značky jsou tzv. clouds – obláčky neboli malé obloučky na podrážce, které zajišťují tlumení a stabilizaci boty.

Hodnocení

+ pohodlná a dobře sedí 
+ dobrý odraz a odezva
+ nízká váha
+ kvalitní zpracování a výdrž
+ design
- občas prokluz na mokrém povrchu
- uvíznutí kamínků v podrážce
- vyšší cena

Bota Cloudflow je deklarovaná jako závodní bota, ale moje pocity spíše napovídají botě pro trénink delších tempových běhů nebo klidně i objemových tréninků. I pro mé značně deformované chodidla poskytuje svršek velmi pohodlné obutí a to i přes poměrně dlouhou přední část. Jazyk je dost tenký stejně jako tkaničky, které i přesto dobře drží uzel. Jak
IMG 2sjsem již zmínil, tak podrážce dominují obláčky na kterých je další vrstva tenké gumy s jemným vzorkem, protože bota je určena především pro silniční běhání. Uprostřed podrážky, je bota rozdělena hlubokou drážkou, která zvyšuje stabilitu a také asi přispívá k celkovému tlumení. Design v modré a žluté barvě s bílými prvky je podle mě velmi vydařený a rozhodně zaujme.

Bota mi na nohu padla na první obutí a opravdu mi sedí výborně. Její šířka je tak akorát není ani moc úzká a také mi noha neplave jako gumácích. Obláčky plní perfektně svoji funkci a tlumení také přispívá k pohodlí. Na druhou stranu je i v mojí velikosti 10,5 bota pocitově docela lehká, když kuchyňská váha ukázala 263 g. Rychlost odrazu je sice dost dobrá, ale musím konstatovat, že při delším tempovém běhu mi dalo trochu více práce je patřičně rozpohybovat.

Technické informace

Typ došlapu: neutrální
Drop: 6 mm
Typ boty: silniční, závodní, tempová
Váha (velikost 10,5UK): 263 g
Šířka: normální
Doporučená cena: 3990 Kč

Prostě u závodní boty čekám trošku více tvrdosti a ještě vzornější odezvu. Chování a odraz na silnici je více než příkladné. Konec konců pro tento povrch je bota určena. Ale ani v lehkém terénu se bota neztratí a chová dost dobře na silniční speciálku. Jediný problém je časté uvíznutí kamínků v podrážce a pochopitelně pokud je vlhko, tak si domů přinesete dost ornice na malou zahrádku. Také IMG 3sněkteré druhy asfaltu ve vlhku bohužel neposkytují dost opory pro pořádný odraz. Sice to nebylo bruslení, ale mírné podklouznutí na vlhku nebylo úplně příjemné. V botě jsem stihl odběhat 250 km a na podrážce a svršku nejsou vidět stopy opotřebení, takže se dá doufat, že vydrží v dobré kondici pěkných pár kilometrů, aby se vám trochu vyšší investice vrátila. Cloudflow můžu doporučit na tempové i objemové tréninky. Jako závodní botu bych ji určitě použil na kratších ultramaratonech do 100 km. Běžec s menšími nároky na rychlost, ale většími požadavky na pohodlí, je může klidně použít i na kratší silniční závody od 5 km.

V Brně botu můžete zakoupit například zde.

 

Plán akcí

Žádné události

Podobné články

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
987920

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images