Cesta do Sparty r.v. 2018

43158610060 ef72bfc0be oPřed dvěma lety, když jsem odjížděl z Atén, tak jsem byl rozhodnut, že sem znovu pojedu nanejvýš jako turista a že Spartathlon je pro mě uzavřenou kapitolou. Bohové na Olympu se prostě rozhodli, že mi dopřejí dvakrát se dotknout sochy krále Leonida a dost. V roce 2017 jsem to dodržel i přesto, že jsem viděl, jak se český tým rozrostl, a navíc, že všichni, kdo se postavili na start v závodě, uspěli.

Číst dál: Cesta do Sparty r.v. 2018

Spartathlon 2015 – na 245 km se může stát cokoliv

IMG 5054Ze začátku se mi o letošním Spartathlonu ani nechtělo psát, ale proč ne, když už se to stalo. Mým cílem pro letošek bylo dokončit. Samozřejmě, že co nejlépe.

Složení týmu bylo 3 členné a tradiční účastníky Renatu a Vaška doplnil Petr. Ve čtyřech (ve třech) se to lépe táhne. Námitky, že cca 1700 km je moc dlouhá cesta autem a že snad bych snad mohl být před startem unavený už znám, ale ujišťuji čtenáře, že se tak necítím. Naopak mi to přijde bez stresu a navíc pro 4 lidi je to prostě autem o dost levnější než letět a půjčovat auto. Mimochodem, pokud se najde dobrovolník, který má jazykové předpoklady (trocha angličtiny), řídí auto, dokáže se zároveň navigovat, poskytne mi podporu (není to nic světoborného) a dokáže to všechno dělat asi 30 hodin, tak ať napíše do emailu – poletíme letadlem.

Číst dál: Spartathlon 2015 – na 245 km se může stát cokoliv

Třetí Spartathlon - tak příště...

IMG 6297Ano, příště.

Hodně lidí co sledovalo moji pouť do Sparty v roce 2011 a 2012, mi letos popřálo hodně štěstí a většina z nich už si stačila přečíst, že to nevyšlo.

Jistě dá se říct, že Orálkovi přece nemusí vycházet všechno, ale letos to stálo celkově za … málo. Dá se říci, že ve chvíli, kdy už se mi zdálo, že jsem letošní krizi překonal a moje forma šla konečně nahoru, se vrátily potíže, které mě pronásledovaly už od listopadu minulého roku. Blanenský půlmaraton jsem běžel dobře nejen podle výsledku, ale i podle pocitu. Bohužel o pár dní později na hodinovce Triexpert Cup jsem se nejenom cítil unavený, ale hlavně se mi skřípl nerv od zablokovaného SI.

Číst dál: Třetí Spartathlon - tak příště...

Spartathlon 2015 - info před startem

IMG 2585V Athénách 25.9.2015 7:00 (6:00 středoevropského času) startuje 33. ročník slavného Spartathlonu. Závod začíná pod Akropolí a končí u sochy krále Leonidase ve Spartě. Celková délka je 246 km a pro mě to znamená už 4. start. V letošním roce startuje 6 běžců z Česka a 2 ze Slovenska. Další informace můžete přečíst na oficiálních stránkách: http://www.spartathlon.gr/. Průběžný report našeho snažení bude na stránkách http://www.dlouhybeh.cz/. Něco bude také na mém FB.

Pokud si něco chcete přečíst o mých předchozích startech, tak můžete např. zde: Spartathlon

Spartathlon – podruhé po stopách Feidipida III.

plaketa
Noční část závodu se opět příliš nevydařila a zřejmě na tom mělo největší podíl letošní horké počasí. 

Třetí část dojmů z letošního Spartathlonu. První část je zde. Druhá část potom zde.

Číst dál: Spartathlon – podruhé po stopách Feidipida III.

Statistika

Návštěvníci
3
Články
251
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
987937

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images