Květen - čas dalších změn

IMG 5034smNáhodní prohlížeči mého webu zjistili, že se na něm nic neděje a tak to zkouší jinde. Bojoval jsem s leností a hlavně nebylo o čem psát. To, že celkem pravidelně trénuji a málo závodím bylo jasné od Nového roku a začíná se to měnit až teď. Tedy nejen závodění, ale trochu i trénink. Snaha přesunout tréninkové úsilí především do tempových tréninků za cenu významného omezení objemu, bohužel nepřinesla kýžený výsledek.

Číst dál: Květen - čas dalších změn

Čas na změnu

IMG 7227Abych příliš nenapínal ctěné p. t. publiku, tak na začátku prozradím pointu a pak ji okecám. Takže jsem se propustil z funkce svého trenéra a uvolněnou pozici přijal Pavel Novák, vynikající maratonec, který na rozdíl ode mě dospěl a aktuálně se věnuje především trénování.

Teď k důvodům. Už třetím rokem nejenom, že moje výkonost neroste, ale naopak se zhoršuje. Jasně první námitkou je věk. Ano ten už asi od 25 let pracuje vždy proti vám, ale tím se nedá vysvětlit vše. Proč třeba výkonnost na 10 km nebo půlmaraton mi klesá minimálně, ale od maratonu dál je to fakt mizerný a to hlavně pocitově.

Číst dál: Čas na změnu

Trénink 15.8. –21.8.2016: MSM – další legenda mezi závody

IMG 8608V době různých běhů s tisíci startujícími to vypadá, že sem pořád tahám nějaké mini závody, ale nemůžu si pomoci. MSM – Malý Svratecký maraton je opravdu legenda, protože už se běhá více jak 60 let (letos 63 ročník), protože 32 km je trať netradiční a protože atmosféra Vírského závodu je vždy rodinná a perfektní. Závodů tohoto typu už není mnoho, ale všechny, které jsem běžel, stály za to. Vezmu to popořádku. Pokud se přihlásíte dopředu, tak na místě platíte 100 Kč, jinak 150 Kč. Pokud přijedete vlakem do Nedvědic, tak vás pořadatel odveze autobusem na start.

Číst dál: Trénink 15.8. –21.8.2016: MSM – další legenda mezi závody

Trénink 22.8. – 28.8.2016

IMG 8711Trénink v tomto týdnu byl ve znamení pokračováním přípravy na nejdůležitější ultraakce tohoto roku. Jde o stovku ve Winschotenu a také Spartathlon. Kvůli 100 km se snažím o trénink speciálního tempa a pro Spartathlon je důležitá celková úroveň vytrvalosti. Jako zakončení týdenního tréninkového cyklu byl sobotní Blanenský půlmarataton. Počasí na něj vyšlo skvěle. Tedy pro trénink na Spartathlon nebo pro poslední prázdninové opalování u vody. Skutečně teplota a sluníčku celkem přesně odpovídalo tomu, co se dá zažít koncem září v Řecku. Bohužel náročný týden byl v nohách cítit a tak byl výsledek spíše slabší, ale navíc byl zkreslen nutností si odskočit asi 3 km před cílem do hustého houští. A ve finále 4. místo také nebylo úplně k zahození.

Číst dál: Trénink 22.8. – 28.8.2016

Trénink 8.8. – 14.8.2016: Letní maratony

IMG 7853Letní maraton není v našich krajích úplně oblíbená disciplína. Důvodem asi bude, že v případě mimořádně chladného léta bude teplota někde přes 20°C, což má do maratonského ideálu daleko. Nicméně mohou se najít důvody proč na letním a případně velmi horkém maratonu startovat. Například jeli maraton formou tréninku na ultra, nebo patříte ke skupině těch, co běhají maraton kvůli čárce, nebo se chcete potkat se svými kamarády a oni jsou zrovna na tomto maratonu, anebo je vám výkon lhostejný a prostě se jdete proběhnout. Co se týče mě, tak platí za A, B i C jen důvod D bych rozhodně zamítl, protože závody nikdy neběhám jen tak. Vždy se snažím zaběhnout, co nejlépe to aktuálně jde, přestože je to limitováno mojí tréninkovou únavou, okamžitým stavem a případným počasím. Vždyť i ten ultra trénink může mít kvalitu a to, že jsem se nadřel je také trénink mojí vůle.

Číst dál: Trénink 8.8. – 14.8.2016: Letní maratony

Statistika

Návštěvníci
3
Články
246
Odkazy
20
Počet zobrazených článků
897573

Dlouhý běh - web jen o běhání

Fotky z Flickeru

Loading script and Flickr images