15.7. Lake Success
[flickr photo=5132944459·size=thumbnail·align=left vspace=10 hspace=10] Po budíčku v 7:30 a snídani jsme vyrazili směrem na západ kolem hor. Přes městečko Lodge Pole jsme se dostali do parku Giant Forest. Bylo to stále vysoko v horách, takže teplota byla přijatelná. Zajímavostí je, že na parkovištích a v kempech jsou vidět kovové boxy na odpadky a také na jídlo. Je to kvůli medvědům a jsou udělány, tak aby je mazaní medvídci nemohli otevřít. Všude jsou varování, že se nemá nechávat jídlo ve stanu a v autě pokud nestojíte o chlupatého návštěvníka.
Malý výlet jsme potom udělali k nejobjemnějšímu stromu světa sequoii General Sherman . Opět to bylo po americku s asfaltem cedulkami s varováním, že je to nejméně 1,5 míle a 80 m stoupání. Zajímavostí je, že pokud vyfotíte sequoi samostatně bez měřítka, který poskytují například lidi nebo třeba medvěd stojící u paty, tak to vypadá jako obyčejný jehličnan.
Další směr naší cesty byl přes hory do Yosemity parku. V jednom místě jsme se zasekli kvůli opravě silnice, ale za to se tam byly krásné výhledy do údolí. Přes Fresno jsme se dostali až do Wawony, která je u vstupu do parku. Bohužel všechny kempy byly beznadějně obsazené takže jsme museli jet pár kilometrů dolů až k jezeru Bas, kde jsme postavili stany právě, když se začalo stmívat. Chtěli jsme se dostat na internet kvůli emailům. Já potřeboval poslat článek a Martin zase ještě nějaký materiál do televize. Nakonec jsme se připojili v hotelu, kde nám hodná recepční řekla heslo na WiFi.
Zvětšit mapu